Bramy wjazdowe – rodzaje i najważniejsze cechy

Wybierając bramę wjazdową, powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z rodzajami takich bram. Kiedy już będziemy wiedzieli, jaki mamy wybór, możemy zdecydować która brama w największym stopniu będzie nam odpowiadała. Musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, jak na przykład wysokość kwoty, jaką możemy przeznaczyć na ten cel oraz ilość miejsca przy wjeździe do posesji.

Bramy przesuwne – gdzie najlepiej się sprawdzą?

brama-wjazdowa-rodzajeBrama przesuwna jest nowoczesną konstrukcją opierająca się na jednym skrzydle. Otwiera się wzdłuż wewnętrznej strony ogrodzenia, nie zajmując tym samym miejsca na parkingu, ani na podjeździe. Warunkiem zamontowania takiej bramy jest odpowiednio szeroka posesja. Musimy również pamiętać, że na drodze przesuwania skrzydła bramy nie może być żadnych przeszkód.

Bramy skrzydłowe – dla jakiej posesji najlepsze?

Bramy skrzydłowe będą najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy działka jest wąska. Montaż takiej bramy nie wymaga fundamentów, co jest niewątpliwie zaletą. Problem może pojawić się, jeśli nie będzie dość miejsca na wjeździe do posesji, aby zmieścić i samochód i skrzydła bramy. Polskie przepisy nakazują, aby skrzydła bramy otwierały się do wewnątrz posesji. Dlatego nie można zapomnieć o tym fakcie, decydując się na bramę skrzydłową.

Dla kogo bramy manualne?

Bramy manualne, czyli ręcznie otwierane, to świetny wybór dla ludzi, którzy nie dysponują zbyt wysokim kapitałem. Ceny takich bram są bowiem dużo niższe, niż bram automatycznych. Również montaż jest dużo łatwiejszy, ponieważ nie ma konieczności doprowadzania instalacji zasilającej bramy ani montowania fotokomórek czy specjalnych napędów. Są one również lżejsze. Jednak mają również minusy. Każdorazowe otwarcie w celu wjazdu bądź wyjazdu z posesji będzie od nas wymagało wysiłku.

Bramy automatyczne – zalety i wady.

Brama automatyczna jest przede wszystkim droższa od bramy manualnej. Należy liczyć się z dodatkowymi kosztami zakupu mechanizmu napędowego oraz fotokomórek i akumulatorów awaryjnych. Plusem jest to, że nie trzeba wychodzić z samochodu przy każdorazowym użyciu. Brama jest otwierana zazwyczaj za pomocą bezprzewodowego pilota. Można również spotkać się z mechanizmem otwieranym za pomocą kluczyka lub przycisku umiejscowionego przy słupku bramy.

Jak można wywnioskować, zakup bramy wjazdowej nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Niektóre firmy przed sfinalizowaniem zamówienia wysyłają osobę kompetentną, która dla klienta zrobi potrzebne pomiary i pomoże dobrać odpowiedni rodzaj bramy wjazdowej.

    1. Grzegorz Kupiec

    Leave a Comment

    Captcha loading...