Taśmy ogrodzeniowe – dlaczego warto w nie zainwestować

Taśmy ogrodzeniowe to świetne dopełnienie nie tylko dla ogrodzenia, ale również balustrady, balkonu czy tarasu. Najczęściej używa się ich jako funkcjonalnej osłony dla paneli ogrodzeniowych 2D i 3D.

Taśmy ogrodzeniowe wykonuje się z Polipropylenu, który jest odporny na promieniowanie UV oraz na niekorzystne warunki atmosferyczne. To znaczy, że taśmy przez długie lata zachowują swój oryginalny kolor i kształt.

Taśmy produkowane są w kilku różnych kolorach, ale najczęściej występują w ciemnych odcieniach koloru brązowego, szarego i zielonego.

Zastosowanie i funkcjonalność taśm ogrodzeniowych

Taśmy ogrodzeniowe montowane są bardzo często w balustradach balkonów w blokach oraz domach. Jednak najczęściej stosuje się je dla ogrodzeń panelowych. Taśmy ogrodzeniowe wplata się w ogrodzenie zamontowane dla domków jednorodzinnych, osiedli mieszkaniowych, a także dużych firm. W każdym z tych miejsc będą się dobrze prezentować, dzięki swojej uniwersalności oraz, co najważniejsze, będą pełnić swoje funkcje.

Najważniejsze funkcje taśm ogrodzeniowych:

Ochrona prywatności

Jedną z najważniejszych funkcji taśm ogrodzeniowych jest ochrona prywatności. Niezależnie od tego gdzie zamontowano taśmy, czy to dom czy firma, w każdym miejscu ważna jest prywatność. Taśmy dzięki swojej budowie i sposobie zamontowania ograniczają widoczność posesji z zewnątrz właściwie do zera, dzięki czemu nikt nie może zajrzeć na nasz ogródek lub na teren firmy. Chroni to też przed wścibskimi sąsiadami i przechodniami.

Dbanie o bezpieczeństwo

Taśmy dbają również o bezpieczeństwo mieszkańców domu lub właściciela przedsiębiorstwa. Wiąże się to poniekąd z ochroną prywatności. Taśmy ogrodzeniowe mogą chronić na przykład przed włamaniem i kradzieżą, ponieważ potencjalny złodziej nie ma możliwości obserwowania przez nie domu lub firmy. Ale może chodzić tu również o bezpieczeństwo dzieci i zwierząt. Przykładowo: taśmy są tak skonstruowane, że dzięki nim żaden zwierzak nie ma możliwości uciec z ogrodu przez ogrodzenie.

Ochrona przed hałasem

Taśmy ogrodzeniowe skutecznie chronią przed hałasem takim jak przejeżdżające samochody czy głośno rozmawiający ludzie za płotem. To bardzo ważna zaleta w trakcie lata kiedy chcemy w ciszy i spokoju wypocząć na ogrodzie.

Ochrona przed wiatrem

Ogrodzenie z taśmami jest dobrą osłoną przed wiatrem.

Taśmy ogrodzeniowe – największe zalety

Taśmy ogrodzeniowe - największe zalety

Trwałość i wytrzymałość

Taśmy ogrodzeniowe wykonane z polipropylenu są bardzo trwałe i odporne na złe warunki atmosferyczne oraz promieniowanie UV. Przez długie lata utrzymują swój kolor i kształt. Co ważne, nie wymagają konserwacji ani specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Znaczy to, że nie trzeba poświęcać na nie środków i czasu. Taśmy ogrodzeniowe są też mrozoodporne.

Łatwy i szybki montaż

Zamontowanie taśm ogrodzeniowych w swoim ogrodzeniu nie wymaga żadnych specjalistycznych sprzętów, fachowców ani umiejętności. Większość taśm montuje się poziomo. Sam montaż polega jedynie na zamocowaniu taśmy za pomocą klipsów na początku, a następnie na przeplataniu jej między prętami ogrodzenia. W tym zadaniu mogą pomóc instrukcje lub filmiki instruktażowe, które można bez problemu znaleźć na internecie.

Estetyczny wygląd i funkcjonalność

Taśmy ogrodzeniowe oprócz tego, że spełniają wiele ważnych funkcji, bardzo dobrze się prezentują. Wielu osobom zależy, aby ich ogrodzenie było nie tylko funkcjonalne, ale też wyglądało estetycznie i pasowało do otoczenia.

Duży wybór

Taśmy ogrodzeniowe występują w wielu wariantach. Osoba, które decyduje się na zakup taśmy ogrodzeniowej musi wybrać przede wszystkim jej szerokość, tak aby pasowała do ogrodzenia i dobrze wyglądała. Następnie trzeba wybrać kolor. Podczas wyboru koloru trzeba mieć na uwadzę który najbardziej nam się podoba i na którym najmniej będzie widać jakieś zabrudzenia.

Warto wiedzieć, że oprócz podstawowych taśm poziomych, może zdecydować się na taśmy do montażu pionowego, które nie są jeszcze tak popularne.

  • Leave a Comment

    Captcha loading...