Ogrodzenia panelowe z metalu – idealne dla firmy i domu

Wiele osób analizując wybór ogrodzenia do domu mieszkalnego, czy do firmy wybiera ogrodzenie panelowe, metalowe. Na ten typ ogrodzenia warto zwrócić uwagę, gdyż świetnie pasuje do nowoczesnych, często innowacyjnych brył budynków, są również w ostatnich latach zwyczajnie modne.

Elementy składowe ogrodzenia panelowego z metalu

ogrodzenia-panelowe-z-metaluW skład systemu elementów składowych ogrodzenia panelowego wchodzą: panele ogrodzeniowe, furtki, bramy skrzydłowe lub przesuwane, słupki oraz inne akcesoria. Ogrodzenie panelowe charakteryzuje się dużą wytrzymałością, bardzo dobrą jakością wykończenia, zwykle elementy są ocynkowane, pomalowane proszkowo i polakierowane. Kolory zwykle podstawowe: czarny, grafitowy, zielony i brązowy można na życzenie klienta dobrać pod kolor elewacji. Są to polecane przez fachowców ogrodzenia dla firmy i dla domu.

Zastosowanie ogrodzenia metalowego, panelowego

Początkowo ten typ ogrodzenia stosowano głównie do otaczania i osłaniania hal produkcyjnych i magazynowych, parków, ogrodów, skwerów, obiektów użyteczności publicznej, osiedli mieszkaniowych, obiektów sportowych i handlowych. Obecnie bardzo częstą praktyką jest grodzenie domów i działek prywatnych, czy domków letniskowych właśnie ogrodzeniem metalowym i panelowym. Wynika zapewne to z faktu, że producenci oferują coraz ładniejsze, ciekawsze oraz bardziej estetyczne rozwiązania w tym obszarze.

Zalety ogrodzenia panelowego

Ogrodzenie panelowe z metalu mają wiele zalet, wśród których na szczególną uwagę zasługują:

  • ładne i estetyczne wykończenie
  • duża gama kolorów
  • łatwy, wręcz prosty montaż
  • dość atrakcyjna cena w aspekcie jakości
  • trwałość i wysoka odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia
  • szeroka oferta kształtów paneli
  • możliwość dostosowania do potrzeb klienta, zarówno pod względem estetyki jak i konstrukcji

System 2D i 3D ogrodzenia panelowego z metalu

Nowoczesne systemy ogrodzeń panelowych z metalu, system 3D to panele i inne części montażowe systemu, charakteryzujące się przegięciami wzmacniającymi. Zwraca uwagę swoją estetyką. System 2D to panele wykonane z pojedynczych drutów pionowych i podwójnych poziomych oczywiście wraz z akcesoriami, stosowany głównie do ogrodzeń z wymaganym wyższym stopniem bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety ogrodzenia panelowego z metalu trzeba zauważyć, że jest to rodzaj ogrodzenia bez osłony, zwyczajnie bez zachowania odrobiny intymności. Stąd warto pomyśleć, zwłaszcza mając na myśli ogrodzenie dla domu prywatnego nad zasadzeniem odpowiednich krzewów czy drzew wzdłuż ogrodzenia. Sam jednak system grodzenia wart jest z całą pewnością polecenia.

  • Leave a Comment

    Captcha loading...